IX: A Remete (Az Éberség, A megtisztulás, Az önvizsgálat és az egyetemes egység)
A tudattalanunk legmélyebb zugaiban és képzeletünk (szívünk) legtitkosabb barlang rendszerében rejtőzködő személyi sors-démonaink (titkos és tiltott sóvárgásaink, ambícióink, félelmeink) felismerésének és megismerésének (megnevezésének és teljes átvilágításának) az ikonja. A tudatos és értelmes áldozathozás, a személyi sors és az egyetemes létezési trendek (biológiai, fizikai, asztrális, mentális és spirituális folyamatok és jelenségek) közötti könnyen látható, vagy mindössze sejthető összefüggések meglátásának és belátásának az ikonja. A mély töprengések és őszinte belátások segítségével történő imagináció – tisztításnak és ezáltal a démon-űzésnek: a személyi démonoktól (fóbiáktól és gyengeségektől) való megszabadulásnak az ikonja. A Remete azt a tudatosan létrehozott, vagy öntudatlanul beidézett, a világi érdek-játszmáktól, élvezeti izgalmaktól és más, spirituális figyelmet elvonni és éberséget megzavarni képes, külső ingerektől elkülönített (elzárt) helyzetben létre hozható szakrális állapotot is megtestesíti, amely által az egyén képessé válik az egyetemes egységélmény átélésére, az egységlátási képesség kialakítására. Ezért a kontempláció és a meditáció ikonja is, de elsősorban az önátvilágítás ikonja és ebben a formában az imagináció tisztításnak, illetve a személyes imaginációnk tulajdonságainak a megismerésének a kártyája.
A kelta kereszttel történő sorselemzés során, első – sors-kérdező kártyának akkor választjuk, ha valamely belső tulajdonságunk, vagy magatartásunk rejtett (kauzális) okaira rá akarunk világítani, ha sorsunk mozgató rugóinak egészen a mélyére akarunk bevilágítani, illetve ha meg akarjuk ismerni azokat a rejtett, spirituális tulajdonságainkat, amelyek bizonyos dolgokat és élethelyzeteket előidéztek annak ellenére, hogy nem akartuk, illetve, hogy nem is gondoltunk azokra, sőt: még csak nem is képzelegtünk azokról. Ha a lelki és szellemi megtisztulási lehetőségekre akarunk rávilágítani, illetve az imagináció tisztítási utunk jellege felől szeretnénk információt szerezni.
Kettős pozícióban elsősorban éberség-vesztésre, vagyis belső csend- és nyugalom-hiányra, a külső körülményektől, más személyektől való nagyfokú (beteges) függőségre, és ezzel együtt tevékenység-mániára, elcsendesülési és elmélyülési képtelenségre, a kimerülésig vitt öncélú nyüzsgésre, felesleges rohangálásra, szeretet-áramoltatási: szeretet adási és fogadási képtelenségre, belső ingerültségre és zaklatottságra utal. És mindennek következtében persze, a negatív tulajdonságok és törekvések: a belső démonok átvilágításának a képtelenségére és hiányára, a karmából eredő negatív tulajdonságokkal: rejtett ambíciókkal, irracionális félelmekkel, szorongásokkal, tévképzetekkel, gyűlölködési hajlamokkal, egyszóval az egyéni démonainkkal való szembenézési képtelenségre (ennek teljes hiányára), illetve annak a hajlandóságnak a hiányára, hogy ezt, a magányban véghez viendő belső önmegfigyelést és ördögleleplezést és ördögűzést megtegyük. Jelenti tehát a spirituális áldozat-hozatalara való képtelenséget, illetve annak az egoizmusból fakadó, tudatos elutasítását. De jelentheti azt is, hogy hamis éberségnek lettünk (vagyunk) az áldozatai, illetve azt, hogy öncélúan remetéskedünk: fölöslegesen ücsörgünk a magányban, sőt: esetleg kéjelgünk az öncélú egyedüllétben, a családi, vagy a közösségi élettől való huzamos távolmaradásban.
Ötös pozícióban természetesen azt jelenti, hogy bármi is lett légyen az a sors-kérdés, sors-nehézség, vagy probléma, amire a kártyát kivetettük, semmiféle konkrét cselekvést nem ajánlatos tenni, addig, amíg a sorsunk rejtett mozgató rugóit fel nem tártuk és meg nem ismertük, illetve amíg ezeknek, a korábban megszerzett ismereteknek a (pl. személyi horoszkóp ismerete) birtokában, és ezeknek az ismereteknek a valamikori elsajátításán túl és ezek fölött, újra le nem szálltunk nagyon mélyen magunkba, amíg nem tartottunk mélyen őszinte és egészen komoly lelkiismeret vizsgálatot, mert az időközben megerősödött, illetve visszatért negatív tulajdonságaink – a karmánkból eredő, önkéntelen negatív késztetéseink – hatására az imaginációnkban nagyon veszélyes (talán életveszélyes!) és igen sötét képzetek erősödtek fel az utóbbi időben, amelyeknek mind a hatásai, mind a visszahatásai végzetesek lehetnek.
Hatos pozícióban arra figyelmeztet, hogy amennyiben helyesen értelmeztük az ötös pozíció ikonját és az általa jelölt cselekvést – cselekvésrendszert végrehajtottuk, valamint az annak megfelelő külső és belső mentalitást is sikerült megvalósítani, egy olyan időszak következik, amely során nagyon magányosnak, elhagyatottnak, sőt: számvetettnek és kisemmizettnek, a szeretteinktől és/vagy a segítő társainktól, valamint az élet örömeit adó elemeitől elzártnak fogjuk érezni magunkat, amit igen nehezen viselünk el. Tudnunk kell, hogy ez a szürke, sivár és a reménytelenség határait súroló állapot és/vagy helyzet, igazából jó jel, mert amennyiben bekövetkezik, azt jelenti, hogy korábban jól végeztük a dolgunkat és most meg adatott a lehetőség a belső tisztulásra. Amennyiben ezt a remete – állapotot sikerül jól kihasználni, következik, hogy a hetes pozícióba kerülő kártya ikonja által jelzett pozitív tartalmak – élethelyzetek és szellemi – lelki állapotok megvalósuljanak.
Talán logikus és magától érthető, hogy hetes pozícióban a Remete semmiképp nem jelenthet világi értelemben vett örömmámort és (extatikus) boldogságot. De jelentheti a békés nyugalmat, a külső és a belső feszültségek feloldódását és elmúlását, a teljes lelki és szellemi megnyugvást, a meditációs és a tisztánlátói képesség feléledését és megerősödését, a szellemi (isteni) egységélmény elérését és az egység-állapot megvalósítását, az egészséget és persze, annak a problémának a karmikus hajszálerekig nyúló, teljes átvilágítását, amire a sors-elemzést végezzük.
Folytatás következik.
Kozma Szilárd: A TAROT, MINT SORS-RENDEZÉSI ÚTMUTATÓ – A teljes anyag egyben megtalálható a honlapon:
http://kozmaszilard.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=78
Megjelent könyvben:
Kozma Szilárd: Tarot, reinkarnáció és spirituális tisztánlátás. (Status Kiadó, Csíkszereda 2006.)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: