Kozma Szilárd asztrológus munkássága

Kozma Szilárd: II. A Főpapnő ikonjának értelmezése a Kelta Kereszt nevű Tarot-vetésben

II. A papnő

A tárgytalan őssóvárgásokat, az anyai ágon örökölt sors-negatív programot (a családi Karmát) , a rejtett, önkéntelen és öntudatlan szexuális jellegű zavaros vágyakat, a tévelygési hajlamokat, rögeszmeszerű lelki meghatározottságokat foglalja magában, valamint e sors-meghatározottságok szerinti negatív ambíciókat és kábulási – szédülési késztetésekhez kötött, homályos fantázia-világunkat, az álmokat és az irracionális nappali ábrándozásokat, a homályos és zavaros sejtelmeinket, valamint e sejtelmekhez kapcsolódó, irracionális képzeteinket és félelmeinket. Jelentheti a kettősséget, illetve a megkettőződést és ugyanakkor a ketté törést, a megtörtséget, a töredezettséget, a kétséget és ezért a „fél- elmet” . Az ikon utalás arra, hogy ami velünk történik, ami épp folyamatban van az életünkben, annak az igazi oka nagyon mélyen a tudattalanunkban (lelkünkben), illetve a családunknak az anyai ági felmenők rejtett vágyaiban és tragikus történetében keresendő. Ennek az oknak a tudomásul vételétől és részletes megismerésétől nem kell félni, hanem azt minél hamarabb és minél alaposabban meg kell ismerni és a megismert tényeket, mint sorsunknak és személyiségünknek igen fontos részeit (mozzanatát) teljes mértékben a sajátunkévá kell elfogadni és a tudatosítás (szembenézés: elfogadás) segítségével a negatív hatásait fel kell (fel lehet!) oldani. A Lilith és a Sárkányfarok ikonja, vagyis a negatív karma (sorsprogram) helyes avagy helytelen olvasatának az ikonja.

A kelta kereszt módszerével végzett sorselemzéskor, akkor tesszük ki első kártyának a Papnőt, ha valami homályos (sötét), zavaros, tisztátalannak érzett, vagy gondolt, irracionális és megmagyarázhatatlan dolgot érzékelünk az életükben, saját magunkkal, szerelmünkkel, egy (általában ellentétes nemű) idegen személlyel, vagy egy furcsa élethelyzettel kapcsolatban, és tisztázni szeretnénk a helyzetünket, illetve a saját viszonyunkat az illető személlyel, vagy állapottal (pl. ellenállhatatlan szerelmi vágy, illetve szexuális vonzódás, vagy antipátia, vagy racionálisan indokolatlan gyűlölet érzés) kapcsolatosan. Kitehetjük a kártyát alvási zavaraink igazi (rejtett) okára és feloldási (megszüntetési) lehetőségekre való válaszkeresés céljából is.

 A sorselemzésünk tárgyát képező probléma gyökerét, rejtett spirituális okát jelző kettes pozícióban azt jelzi a Papnő ikonja, hogy a problémánknak az igazi oka a sors-rendeltetésünkben, illetve az anyai ágon öröklött sors-meghatározottságainkban, vagyis ezek feloldatlanságában keresendő. Szükség van tehát a személyi meghatározottságainknak, negatív családi és személyi tévképzeteinknek a feladására, a hibás családi, vallásos, nemzeti, kulturális stb., tradíciókból eredő (pl. az étkezéssel, táplálkozással kapcsolatos tradíciókból eredő) alapállásunknak a megváltoztatására.

Vagy szükség van a meghasonlásra, önáltatásra, korrupcióra, kényelemre és kéjelgésre való hajlamainknak, vagyis titkos érzelmi, vagy szexuális sóvárgásainknak, rejtett ambícióinknak és rejtett félelmeinknek, önkéntelen szorongásainknak, az anyai ági családi öröklődés szempontjából történő részletes és pontos feltárására és megismerésére, ezek meghaladására és feloldására, pozitív képességekké való átalakítására.

Ötös pozícióban a Papnő arra utal, hogy mélyen magunkba, illetve a tudattalanunk zavaros rétegeibe, illetve az anyai ági őseink rejtett szerelmi történeteibe, azok szívének titkos és elfojtott vágyaiba kell behatolnunk, mert az illető problémára a tőlük örökölt szexuális jellegű, öntudatlan és rejtett sóvárgásainkban, tévképzeteinkben, a saját magunk félrevezetésére való önkéntelen hajlamainkban, a csak álmaink szintjén jelentkező vágyainkban, ambícióinkban, illetve a személyi múltunkban, vagy a családunk titkos múltjában találjuk meg a választ. De ugyanakkor és az előbbiekkel szoros összefüggésben azt is jelentheti, hogy a szimbólikus álmaink metafizikai értelmezése és ezeknek az értelmeknek a következtében végzett gyakorlati lépések jelenthetik a felvetett problémánkra való megoldást.

Hatos pozícióban a tudattalan sóvárgásokból eredő, illetve e sóvárgások által elindított negatív imagináció mágikus hatásaként bekövetkező sors-zavart, a zűrzavart, a betegességig menő szellemi homályt és a beteges (szexuális, vagy más jellegű) vonzódásokat, kísértéseket, gyűlölködési késztetéseket, a talajvesztettséget, a lelki, szellemi és spirituális káoszt jelenti.
De jelenti a téves és negatív sors-értelmezéseket és értelmeződéseket is, a személyi sors erők iránti teljes bizalom vesztést, a személyi rendeltetés eredeti pozitív értelmének a megtagadására való késztetéseket, a sors-könyvében való olvasási (értelmezési) képességek elvesztését és csődjét. Ebben az esetben nagyon jó tudni azt, hogy mindez csupán annak a jele, hogy jól dolgoztunk előzőleg, hogy helyesen értelmeztük és jól végrehajtottuk azokat a szükséges cselekvéseket és magatartási formákat, amiket az ötös pozícióban álló ikon jelölt és következik, hogy azok a pozitív jelentések, amelyekre a hetedik pozícióban álló kártya ikonja utal, bekövetkezzenek. 

Hetes pozícióban arra utal, hogy valamiképpen tisztázódik és feloldódik (elmúlik) az a zavaros élethelyzet, a sorskérdés, amely kapcsolatban áll az első pozíció kártyalapjának ikonjával és amire az általunk felvetett kérdés vonatkozott, illetve, hogy ezentúl ebben a vonatkozásban képesekké válunk tisztán és értelmesen olvasni a sorsunk könyvében (saját lelkiismeretünkben, rejtett vonzalmainkban és ambícióinkban), aminek köszönhetően egyre kevesebb bonyodalomba, tisztátalan (tisztázhatatlan) helyzetbe fogunk sodródni a jövőben. Végső soron arra is utalhat, hogy megszűnnek a tudattalan szorongásaink, az alvási zavaraink, vagy a rémálmaink.

http://kozmaszilard.hu

Folytatás következik.

Kozma Szilárd: A TAROT, MINT SORS-RENDEZÉSI ÚTMUTATÓ – A teljes anyag egyben megtalálható a honlapon:
http://kozmaszilard.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=78

Megjelent könyvben:

Kozma Szilárd: Tarot, reinkarnáció és spirituális tisztánlátás. (Status Kiadó, Csíkszereda 2006.)

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!